Jak bezpiecznie korzystać z uroków jazdy na rowerze i rolkach?

Wiosna i sezon wakacyjny sprzyjają aktywnościom na świeżym powietrzu. Jazda na rowerze, rolkach i deskorolce może sprawiać mnóstwo zabawy ludziom w każdym wieku. Aby czerpać z tych przyjemności bez konsekwencji, warto pomyśleć o swoim bezpieczeństwie. Ważne jest posiadanie kasku, który jest podstawowym elementem zabezpieczenia głowy przed upadkami. Również ochraniacze rollerblade będą koniecznym wyposażeniem, jeśli zamierzamy jeździć na rolkach lub deskorolce. Warto zainwestować w dobrej jakości akcesoria, aby korzystanie z uroków jazdy na rolkach i rowerze nie przyćmił strach przed upadkiem.

Jakie ochraniacze rollerblade wybrać?

Najczęściej ochraniacze kupowane są przez osoby jeżdżące na deskorolkach i rolkach. Wybierając ochraniacze, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to aby nie krępowały ruchów, a jednocześnie dobrze trzymały się ciała. To podstawowa zasada, która wpłynie na komfort poruszania się i uprawiania sportu. Kupując ochraniacze można wybierać spośród ochrony kolan, nadgarstków i łokci lub zakupić od razu cały zestaw. Najczęściej kupowane są ochraniacze na kolana, ponieważ właśnie one są najbardziej narażone na upadki i urazy. Dużą popularnością cieszą się również ochraniacze rollerblade na łokcie. Wybór ochraniaczy jest jednak indywidualną sprawą i zależy od preferencji każdego klienta.

Czy jazda bez kasku i ochraniaczy jest bezpieczna?

 

Kiedy dochodzi do upadku na rowerze lub rolkach, najbardziej narażona na poważne urazy jest głowa. Dlatego, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo konieczne jest noszenie kasku. Jeśli chodzi o ochraniacze rollerblade, to chronią one skórę przed uszkodzeniami mechanicznym, będącymi następstwem upadku i kontaktu z twardym podłożem. Niestosowanie ochraniaczy, może mieć nieprzyjemne konsekwencje, natomiast nie jest to tak niebezpieczne i zagrażające życiu, jak nieposiadanie kasku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *